Čo by som na svojej svadbe teraz urobila inak? 1.časť 

Hovorí sa, že múdri ľudia sa učia z chýb druhých. Avšak častokrát sa budúci mladomanželia pri plánovaní svojej slávnosti nemôžu obrátiť na niekoho s relevantnými odpoveďami. Práve preto sme položili pár otázok bývalej neveste Aničke. Tá nám porozprávala, čo sa jej pri plánovaní svadby vydarilo, alebo práve naopak, čo by urobila úplne inak.

Kde a kedy ste si spolu s manželom povedali svoje áno?

Našu svadbu sme mali v auguste v roku 2019, obrad bol v katolíckom kostole, oslava v hoteli blízko nášho mesta. 

Ako ste si pripravili rozpočet? Prispeli aj rodičia?

Celkový rozpočet sme si určili asi 3/4 roka pred plánovaným termínom. Mali sme presne určené koľko eur chceme na čo minúť. Niektoré položky boli lacnejšie ako v rozpočte, niektoré drahšie, niektoré položky zaplatili rodičia, takže sme niekde aj ušetrili. Z nášho pôvodného rozpočtu nakoniec ostalo aj na peknú svadobnú cestu. 

Svadobná výzdoba nevesty Aničky

Nad akými miestami na svadobnú hostinu ste uvažovali? 

Miesto sme si vybrali tak nejak spoločne, chceli sme niečo kde to bude vyzerať pekne, kde nebude problém splniť naše predstavy. Výber určite neľutujeme, s odstupom času by sme možno volili iné miesto, zrejme svadobný stan, ale v tom čase sa nám toto zdalo ako najlepšia voľba aj s ohľadom na počet ľudí. 

Boli ste spokojní s fotografom? 

Fotografa sme si vybrali na základe referencií blízkych, myslím že to bol dobrý výber. Dokonca nám fotograf aj pomohol s náhradným miestom na fotenie a to úplne na poslednú chvíľu, keďže naše pôvodné by sme už v svadobný deň nestihli, časový harmonogram trošku nevychádzal. :/

Hlavný stôl na svadbe

Sprevádzal vašu svadbu DJ alebo Živá hudba?

Hudbu sme mali zabezpečenú DJom, ktorý nám rovno robil aj starejšieho. DJa by som nemenila, ale teraz by som do programu zahrnula aspoň na nejaký čas aj živú hudbu. 

Bolo jedla na svadobnej hostine až príliš veľa, alebo naopak málo?

Čo sa týka jedla, toho sme mali asi tak akurát, na druhý deň nám toho neostalo veľa čo bolo potrebné zobrať a to sme mali aj klasickú večeru, potom švédske stoly, pečené prasiatko, polnočnú kapustnicu, ale tak nejak asi ľuďom chutilo, tak ani veľa neostalo. Celkom zaujímavé bolo aj to, že zo svadobnej torty neostal ani kúsok a to až tak, že mne samej sa z nej podarilo ochutnať len pri krájaní. Jediné, s čím sme to trošku prehnali, bol alkohol. Konkrétne víno, toho nám ozaj ostalo dosť a úprimne neviem či “zbytky” z neho nemáme doma ešte aj dnes. 😀

Candy bar na svadbe

Zmenila by si niečo na celkovej organizácii? Ak áno, čo konkrétne?

Jediné čo by som zmenila by bol zrejme čas obradu, ak si dobre spomínam mali sme ho o 15:00 ale úplne stačilo aj 16:00 alebo 16:30. Lebo ako vždy niekto mešká a takto by sme mali väčší kľud. 

Na konci môžeš niečo povedať/poradiť budúcim nevestám. Čo im chceš odkázať?

Ak by som mohla niečo poradiť budúcim nevestám, ktoré na svoj deň ešte len čakajú, tak určite prvá rada, dobre sa vyspite. V ten deň budete potrebovať veľa energie a budík o 5:30 ozaj nie je dobrý nápad. 

Svadobný deň si užite, je to váš deň, vy máte byť šťastné, všetky stresy odložte aspoň dva dni pred svadbou, čokoľvek v ten deň nepôjde podľa predstáv, nezmeníte a fakt sa neoplatí trápiť sa tým. 

A ak máte doma tanečné drievko, určite absolvujte aspoň pár hodín tanečnej prípravy na svadbu, nemusíte si trénovať svadobnú choreografiu, stačí keď si prejdete aspoň základné kroky tancov, aby vás nič neprekvapilo a prvý tanec nevyzeral ako medveďku daj labku 🙂 

Veľmi pekne ďakujeme Aničke za rozhovor a dúfame, že si z neho odnesiete pár užitočných postrehov.

S láskou,

Drobnôstky

Doprava nad 60€ zdarma!
Doprava nad 60€ zdarma!
Doprava nad 60€ zdarma!
Doprava nad 60€ zdarma!
Doprava nad 60€ zdarma!
Doprava nad 60€ zdarma!
Doprava nad 60€ zdarma!
Doprava nad 60€ zdarma!
Doprava nad 60€ zdarma!
Doprava nad 60€ zdarma!