Najkrajšie slovenské svadobné piesne

Neoddeliteľnou súčasťou svadobného dňa sú aj piesne, či už sprevádzajú svadobný obrad, mladomanželský tanec alebo rodičovský tanec počas svadobnej hostiny. Nádherná pieseň dokáže z každého z týchto momentov vyčarovať nezabudnuteľný zážitok, ktorý si v srdci uchováme až do konca života. Zvoliť si teda tú správnu pieseň sa môže niekedy zdať ako ťažká úloha. My sme pre vás ale vybrali tie najkrajšie slovenské svadobné piesne, ktoré sa výborne hodia pre váš veľký svadobný deň. 

Monika Ližbetin – Prisahám

Prisahám je jasnou voľbou na mnohých svadbách. Napísala ju talentovaná Monika Ližbetin z lásky k vlastnému manželovi a z piesne táto láska priam srší. Hodí sa na prvý manželský tanec, ale dotvorí romantickú atmosféru aj počas svadobného obradu. 

Adam Ďurica – Neľutujem

Vzťah je plný krásnych momentov aj ťažkých chvíľ, ktoré si vyžadujú ešte viac lásky a trpezlivosti. V tých najkrajších vzťahoch však ani jeden neľutuje žiadnu časť cesty, ktorú ste spolu prešli. A výhodou tejto nádhernej piesne je aj to, že ju mnohí svadobčania poznajú a určite si radi zaspievajú do hudby počas mladomanželského tanca.

Janais – Naveky

Ľúbezná a predsa veselá pieseň. Spieva o láske, ktorá prekoná nielen všetko dobré, ale aj to zlé. Stačí si povedať spoločné ÁNO! A spolu zvládnete všetko, čo vám príde do cesty.

Sám sebou – V šťastí aj nešťastí

Dvaja ľudia sa stretli, zaľúbili a budú spolu po svadobnom dni v šťastí aj nešťastí, tak ako hovorí aj názov tejto piesne. Rozpráva príbeh o láske od prvého stretnutia, cez svadobný deň plný lásky aj o tom, ako sa budete ľúbiť po zvyšok života.

Dáša Kostovčík – Len Ty a Ja

Táto dojemná pieseň vyjadruje sľub vydržať spolu všetko, čo v živote nastane. Hoc aj milión dní, vždy bok po boku, lebo mať druhého rád je to najkrajšie, čo sa môže stať. 

Peter Cmorik – Spolu zostarnúť

Aj keď v svadobný deň mladomanželia netušia, čo ich na spoločnej ceste životom čaká, jedno vie určite každý pár. Chceli by spolu zostarnúť a prežiť zvyšok života pri sebe. Práve o tom sa spieva v tejto nádhernej piesni.

Zdroj: https://www.guardo.eu/

Adam Ďurica – Zatancuj si so mnou

Populárna pieseň, ktorú sme mnohí počuli z rádia môže byť tou správnou voľbou pre každého, kto plánuje živší prvý tanec, na ktorý si budú pospevovať všetci svadobný hostia. A po navodení tak skvelej atmosféry spolu môžete všetci tancovať až do rána. 🙂

Sima Martausová – Len ma ľúb

Odpoveď na všetky otázky je v manželstve vlastne celkom jednoduchá. Všetko vyrieši láska. A tak si navzájom povedzte “len ma ľúb.” 

Zuzana Smatanová – Jediný a jediná

Láska nie je o nesplniteľných sľuboch ako náruč plná hviezd či vzdušné zámky. Pravú lásku človek odhalí vtedy, keď má pocit, že sú oni dvaja jediní na tomto svete.

Monika Ližbetin – Poďakovanie rodičom

Máloktorá pieseň sa tak skvele hodí k rodičovskému tancu ako Poďakovanie rodičom. Veď práve na túto príležitosť bola táto pieseň napísaná. 🙂 Ponúka text, z ktorého cítiť lásku k rodičom a zároveň aj veselú melódiu, s ktorou bude rodičovský tanec plný radosti.

Nech už si vyberiete akúkoľvek pieseň, najdôležitejšia je láska medzi vami a vašim partnerom. A hlavne si tento výnimočný tanec naplno užite v prítomnom momente. Lebo takéto chvíľky sa v živote neopakujú. 

S láskou,

Drobnôstky

Fotografie v článku nám poskytol svadobný fotograf Radovan Guardo Haluška. Viac jeho fotografií nájdete na www.guardo.eu

Doprava nad 60€ zdarma!
Doprava nad 60€ zdarma!
Doprava nad 60€ zdarma!
Doprava nad 60€ zdarma!
Doprava nad 60€ zdarma!
Doprava nad 60€ zdarma!
Doprava nad 60€ zdarma!
Doprava nad 60€ zdarma!
Doprava nad 60€ zdarma!
Doprava nad 60€ zdarma!