Rozhovor o svadobnom líčení s vizážistkou Viktóriou Hustákovou

Porozprávali sme sa s vizážistkou Viktóriou Hustákovou o svadobnom líčení. Prečítajte si prečo by ste sa mali zveriť do rúk profesionálov, ako dlho pred svadbou si musíte rezervovať termín aj čo presne máte s pleťou robiť pred vašim svadobným dňom.

Ako sa odlišuje svadobné líčenie od bežného líčenia? Prečo by sa mali nevesty zveriť do rúk profesionálnej vizážistke a nerobiť si make-up sami?

Prvým základným rozdielom je ako to líčenie vo výsledku vyzerá. Väčšinou sa ženy na bežný deň nelíčia tak výrazne, nepoužívajú umelé mihalnice a podobne. Ďalším rozdielom je aké produkty vizážistka vyberá. Na svadbe ľudia tancujú a teda sa aj potia, prezliekajú sa a nedávajú si až tak pozor na to, či sa im makeup niekde obtrie. Preto je vždy vhodné vyberať produkty, ktoré sú dlhotrvácne, oteru odolné, vode odolné, proste vám vydržia celý deň, celú noc, fotenia a proste VŠETKO. 

Nevesty častokrát nechcú investovať do vizáže od profesionálov, pretože sa im to zdá pridrahé, no už len za seba môžem povedať, že nie vždy si nevesty vedia odhadnúť správny odtieň, typ makeupu alebo správne farby očných tieňov. Samozrejme to nie je len o farbách, ide aj o technike líčenia. Viem porovnať svoju techniku pred absolvovaním kurzu a teraz. Diametrálny rozdiel, nedá sa to porovnať. Nikdy by makeupy, ktoré tvorím teraz, nevyzerali tak ako vyzerajú. Jednoducho prax a skúsenosti hovoria v prospech profesionálnej vizážistky.

Ako dlho pred svadbou je nutné hľadať vizážistku?

Čím skoršia objednávka, tým väčšia možnosť výberu vizážistky. Odporúčam teda začať hľadať čo najskôr, hlavne ak máte svadbu v piatok a v sobotu, pár mesiacov pred svadbou už budú mať tie najlepšie vizážistky zarezervované skoro všetky termíny.

Na čo má nevesta pozerať, keď si vyberá svoju vizážistku? 

V prvom rade si určite vždy pozrite fotky prác, referencie zákazníčok, profil na sociálnych sieťach. Ako som spomínala v prvej odpovedi, že podľa môjho názoru je lepšie si objednať na svadobný deň vizážistku, nie je to vždy tak. Častokrát sa stáva, že vizážistické služby ponúkajú aj ženy/dievčatá, ktoré žiadny kurz neabsolvovali a učili sa líčiť doma z videí na youtube. Tým nechcem znehodnocovať ich prácu, to určite nie. Ale to, čo vám ukáže na youtube nejaká youtuberka nemusí byť vždy správne a taktiež za jedno 15 minútové video vám nedokáže podať také informácie aké by ste dostali na kurze. Takisto nemáte spätnú väzbu či to robíte správne, ale pozor aj na to, aký kurz má vaša vizážistka skončený. Nie je kurz ako kurz. Žiaľ mám aj ja skúsenosť s kurzom, ktorá ma nemilo prekvapila a určite by som ja osobne nešla k vizážistke s takým certifikátom. K záveru by som ale dodala. Vždy záleží na vás, vy musíte vedieť či sa vám práce vizážistky páčia alebo nie. Ten deň je len o vás a vy sa musíte cítiť ako kráľovné.

Maľuješ každú nevestu podľa vlastného uváženia, alebo podľa ich predstavy? Ako najlepšie ti má dať nevesta vedieť čo presne od líčenia očakáva a ako si ho predstavuje?

Záleží od požiadavky nevesty. Pokiaľ má inšpiráciu, ktorú mi ukáže, snažím sa držať toho. Samozrejme nekopírujem práce ostatných, ale beriem to ako záchytný bod a naopak ak nemá nič, tak líčim podľa seba, typológie a podľa vlastného uváženia čo by sa neveste najlepšie hodilo. 

Najlepšie je sa nebáť vizážistke povedať ak sa vám niečo nepáči alebo chceli by ste zmeniť farbu, tvar. Ide o to, aby ste sa vy cítili komfortne. Takže to je asi najlepšie čo môže klientka spraviť aby bola na 100% spokojná. Samozrejme však ak už má vopred predstavu, tak je vhodné spomínanú inšpiráciu poslať vopred alebo ukázať na skúške líčenia. 

Je skúška make-upu pred svadbou dôležitá?

Z môjho pohľadu je to nevyhnutná vec pred oficiálnym dátumom svadby a to pre obidve strany. Pre vizážistku a aj pre klientku. 

Vizážistka má možnosť spoznať sa s typom vašej pleti, má možnosť zistiť ako reagujú vybrané produkty, vie vytvoriť v kľude makeup look, ktorý spoločne prekonzultujete a v deň D už len vizážistka skopíruje to, na čom ste sa dohodli na skúške. No a pre klientku je výhodné absolvovať skúšku už len preto, že vopred na sebe vidí ako vizážistka pracuje a či sa jej vôbec práca a makeup, ktorý vytvorila, páči. 

Čo by mala nevesta s pleťou robiť v období pred svadbou pre čo najlepší výsledok líčenia?

Najlepšie? Nič. Samozrejme úprava obočia nevadí alebo niečo podobné, no mám na mysli nejaké hydratačné kozmetické procedúry, kde vám tu pleť doslova prehydratujú a potom vám makeup nebude držať a bude vám „cestovať“ po pleti. Tiež nie je vhodné skúšať úplne nové procedúry, s ktorými nemáte žiadnu predošlú skúsenosť lebo neviete, ako vaša pleť zareaguje. No pokiaľ ste si nie isté či procedúra, na ktorú sa chystáte je vhodná, radšej dajte o tom vedieť vizážistke a ona vám už bude vedieť poradiť. 

Viki ďakujeme za rozhovor. Pokiaľ chcete o jej práci zistiť viac, môžete ju kontaktovať telefonicky či na sociálnych sieťach cez nasledovné kontakty- Facebook: Viktória Hustáková, IG: _makeupbyviktoria_, Tel.č.: 0907 611 432.

S láskou,
Drobnôstky

svadobné líčenie
Doprava nad 60€ zdarma!
Doprava nad 60€ zdarma!
Doprava nad 60€ zdarma!
Doprava nad 60€ zdarma!
Doprava nad 60€ zdarma!
Doprava nad 60€ zdarma!
Doprava nad 60€ zdarma!
Doprava nad 60€ zdarma!
Doprava nad 60€ zdarma!
Doprava nad 60€ zdarma!